Crisishantering en kortdurende behandeling | Vega - campus Stad 

Vega (De High Intensive Care of HIC) is een gesloten afdeling waar crisishantering en kortdurende behandeling plaatsvindt voor maximaal 24 patiënten. De afdeling richt zich op volwassenen van 18 tot 65 jaar in een ernstige psychiatrische crisis. Het gaat om mensen met zelfdestructieve en ernstig suïcidale gedachten met risico op impulsief of agressief gedrag, al dan niet in gedwongen opname.
De behandeling verloopt in fases: bij aanvang staat beveiliging en rust voorop, gevolgd door probleemexploratie van waaruit een begeleidingstraject wordt opgezet. In het kort behandelingstraject wordt ook gewerkt aan motivatie en oriëntatie voor verdere intensieve/gerichte behandeling en aan terugvalpreventie. Van bij aanvang wordt aandacht geschonken aan de eigen leefomgeving zodat de verbondenheid ermee ononderbroken aanwezig blijft en de terugkeer ernaar snel kan gebeuren. De behandeling verloopt geïndividualiseerd, prikkelbeperkend en ondersteunend. 
Patiënten met psychotische stoornissen of verslavingsproblemen worden opgenomen op de Intensieve Dienst van hun zorgclusters. 

Afdeling Vega - 011 78 83 11 

Afdelingshoofd
Stan Vranken, 011 78 83 10, stan.vranken[at]asster.be

Psychiater
Dr. Sarah Janssens, 011 78 80 11, sarah.janssens[at]asster.be

Psychologen
Michael Castelein, 011 78 83 52, michael.castelein[at]asster.be
Ine Wanten , 011 78 83 50, ine.wanten[at]asster.be

Maatschappelijk assistenten
Stefanie Bex, 011 78 83 62, stefanie.bex[at]asster.be
Ermela Paja, 011 78 83 63, ermela.paja[at]asster.be